piątek, 4 czerwca 2010

Parę słów o Zielonej 27

Zielona 27 to wyjątkowy adres z kilku powodów. Dla nas jest ważny, bo wreszcie (od września 2008) mamy swoje miejsce do zajęć, takie o jakim marzyliśmy od dawna. Zielona 27 to też przepiękne zielone, kwitnące podwórko. Podejrzewam, że jedno z najpiękniejszych w okolicy. Cały rok śpiewają ptaki, wiosną cały ogród rozkwita wszelkimi kolorami. W centrum miasta a cicho, zielono, spokojnie. A do okien ośrodka zaglądają wysokie róże

Ośrodek stworzyliśmy przede wszystkim po to, żeby organizować warsztaty dla dzieci i młodzieży i szkolenia dla nauczycieli i edukatorów. Ale nie poprzestajemy na porannej działalności edukacyjnej. Popołudniami w ośrodku organizujemy pokazy filmów, wystawy i spotkania tematyczne, warsztaty plastyczne (scrapbooking, quilling, papier czerpany, biżuteria, filc itd.), sobotnie warsztaty dla rodzin, działa biblioteka. Chcemy, żeby ośrodek także popołudniami tętnił życiem, dlatego jeśli masz jakiś pomysł a brakuje Ci miejsca, zgłoś się do nas.

Staramy się aby nasz ośrodek był na wskroś ekologiczny i dawał dobry przykład naszym gościom. W całym ośrodku mamy zamontowane energooszczędne świetlówki, przy wyborze nowego sprzętu AGD kładliśmy nacisk by był on w najlepszej klasie energetycznej A+, dostarczany nam przez firmę energetyczną prąd w 14% pochodzi ze źródeł odnawialnych, co gwarantuje Zielony Certyfikat Vattenfall, nasza spłuczka jest wodooszczędna, prowadzimy segregację odpadów, a dodatkowo punkt zbiórki baterii, w biurze korzystamy wyłącznie z papieru bezdrzewnego (z makulatury), a do notatek w biurze jak i do zajęć w młodzieżą wykorzystujemy jednostronnie zapisaną makulaturę. Na wiosnę zamierzamy zbudować w naszym ogrodzie kompostownik. Naszych gości częstujemy pyszną kawą arabiką z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) lub herbatą czarną, zieloną lub owocową.

Dojechać można do nas rowerem (pojazd będzie bezpieczny: stojaki rowerowe na zamykanym podwórku) lub komunikacją miejską (wszystkie autobusy zatrzymujące się przy Placu Barlickiego tj. Zielonym Rynku oraz tramwaje jadące ul. Zieloną lub Gdańską, ewentualnie można dojść od ul. Zachodniej).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz