niedziela, 19 lutego 2012

Po co komu woda?

To tytuł warsztatu o wodzie dla przedszkolaków. Dzieci podczas zajęć zobaczą, jak ciekawa jest woda. Gdzie się woda ukrywa, do czego jest nam potrzebna i jak łatwo ją zanieczyścić. Sprawdzą co pływa, co tonie, a co się rozpuszcza. Sprawdzą czy woda jest w wydychanym powietrzu i w skórze człowieka. A na koniec na błękitnych kropelkach narysują zasady postępowania z wodą.

Na zdjęciach dzieci z Przedszkola Miejskiego nr  w Łodzi.

6 komentarzy:

1. continuously i used to read smaller articles or reviews which as well clear their motive, and that is also happening with this paragraph which I am reading now. google mail sign in

2. This information is priceless. When can I find out more? yahoo email login

OdpowiedzUsuń
  3. Paying extra affords you the pliability to contribute any amount. mortgage payment calculator canada When you purchase a house, you will find a variety of costs you will want to put cash aside for together with your advance payment. mortgage calculator canada

OdpowiedzUsuń
  4. Aw, this was a very nice post. Few minutes and real effort to make a really good article…Turkey visa for Indians. You can check all visa requirements in Turkey via the Turkish e-visa website. Travelers entering Turkey are required to apply for an e-visa. The process is very simple, all you have to do is fill our online application form.

OdpowiedzUsuń
  5. Wow.. Very informative article thanks for sharing please keep it up.. if you travel to Pakistan now , you can check how to apply for a Pakistan visa online. Within 5 to 10 minutes you can fill your e visa Pakistan form online.

OdpowiedzUsuń
  6. Wow, that's what I was looking for, what stuff! Present here on this website, thanks to the admin of this website.. apply for Turkish visa via e visa Turkish website. It takes 3-5 minutes to fill in the online application.