niedziela, 19 lutego 2012

Zwierzyniec - nasz nowy warsztat o zwierzętach

Zwierzyniec to nasz nowy warszta poświecony zwierzętom leśnym. Jego celem jest poszerzenie wiedzy o sposobie życia rodzimych gatunków zwierząt oraz uwrażliwienie dzieci na los dzikich zwierząt w Polsce. W trakcie zajęć dzieciaczki wykonują maski zwierząt, by następnie wcielić się w role lisów, saren, zajęcy czy dzików. Przy pomocy ćwiczeń dramowych zastanawiają się wspólnie, co dzieje się ze zwierzętami, gdy w terytorium ich bytowania ingeruje człowiek, jakie niebezpieczeństwa czyhają na zwierzęta i gdzie mogą się one czuć naprawdę bezpiecznie.

W ostatnich tygodniach mieliśmy wreszcie okazję wypróbować go na kilku grupach przedszkolnych i dzieci z początków podstawówki i sprawdza się świetnie, a dzieci orpócz tego, ze sporo się dowiadują to świetnie się bawią a przede wszystkim stają się bardziej empatyczne.

Warsztat "Zwierzyniec", na zdjęciach dzieci z V grupy Przedszkola Miejskiego nr 208 w Łodzi:

Warsztat w Ekologicznym Przedszkolu Ekoludek w Natolinie k/ Łódzi:

Brak komentarzy: