wtorek, 9 kwietnia 2013

Torba z koszulki

Torba. Prosta w wykonaniu, pakowna, lekka.


Jeśli nie chcesz pozbywać się ulubionej koszulki, z której wyrosłeś/aś, która wstąpiła się w praniu, przetarła na rękawie, fason wyszedł z mody itp. - zrób z niej torbę.
Czas wiosennych porządków sprzyja przerabianiu koszulek na torby.

Czas wykonania: dla posiadaczy maszyny do szycia ok. 10 minut, dla osób nie posiadających maszyny, ale sprawnie posługujących się igła i nitką - 25 minut, dla pozostałych osób - nie więcej niż godzina (tak sądzę :)
Do tego należy dodać czas na wybranie odpowiedniej koszulki.

Pozostałości po koszulce (rękawy, dekolt) możesz wykorzystać do naszycia kieszonek, uszycia pokrowca na telefon a w ostateczności na szmatki do sprzątania.

Potrzebne rzeczy:
- niepotrzebna koszulka (dorosła lub dziecięca, męska lub damska, z rękawami długimi lub krótkimi, wzorzysta lub nie),
- nożyczki,
- maszyna do szycia lub igła z nitką.
1. Rozkładamy koszulkę, odcinamy rękawy i pogłębiamy dekolt.


2. Przewracamy koszulkę na lewą stronę. Zszywamy dół koszulki.3. Jeśli torba ma mieć szerokie dno należy zszyć dodatkowo trójkąty na bokach, jak na powyższym zdjęciu.4. Torbę używać.
2 komentarze:

  1. No dość ciekawy pomysł, no ale faktycznie byłaby to tylko opcja na jakieś zakupy lub wyjście na basen/nad wodę, bo nie sprawdzi się to jako zwykła torebka w stylizacjach, bo nawet nie ma zapięcia. Ale pomysł fajny i kreatywność również trzeba docenić. Gdybyś jednak poszukiwała jakiejś fajnej torebki dla siebie, to koniecznie zerknij sobie na to, co oferuje strona https://versoli.pl/pl/56-torba-damska . Myślę, że na pewno znajdziesz tutaj to, czego potrzebujesz, czego oczekujesz i to, co pięknie będzie pasowało do Twoich stylizacji.

    OdpowiedzUsuń